Strona główna

Studio Graficzne Drukarnia Cyfrowa
Najlepszy sposób, by przewidzieć przyszłość, to tworzyć ją
- Alan Kay

Telefon

tel. 71 319 45 81
kom. 500 052 272

  • slider-01.jpg
  • slider-02.jpg
  • slider-03.jpg

Drukujemy na wielu nośnikach.

 Oferujemy wydruki na: 
- papierach białych kredowanych i offsetowych
- ozdobnych
- ekologicznych (brązowych)
- samoprzylepnych foliach białych i przezroczystych (transparentnych)

 Gramatury: 
Gramatura oznacza gęstość nośnika. W przypadku papierów określa się ją za pomocą wagi na m2.
Popularny papier biurowy do drukarek ma najczęściej 80 gr/m2. Oznacza to, że 1 metr kwadratowy takiego papieru waży 80 gramów.

W praktyce można przyjąć, że im większa wartość gramatury tym papier grubszy, sztywniejszy.

W zależności od tego, co chcemy wydrukować, należy zastanowić się na wyborem odpowiedniej gramatury. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze produkty wraz z typowymi gramaturami.

Ulotki: 90-150 gr/m2. Najczęściej 130 gr/m2
Wizytówki: 350 gr/m2
Papier firmowy: 80-90 gr/m2

 

 Papiery białe:  
Typowe papiery do drukowania wielu produktów.


Papiery typu offsetowego
używamy na co dzień w drukarkach biurowych, a najczęściej spotykany w książkach. Charakteryzuje się matową i chropowatą powierzchnią. Jest bardzo chłonny, więc idealnie nadaje się do druku produktów, po których będzie można swobodnie pisać, stawiać pieczątki, np. notesy, papiery firmowe, bloczki, kolorowanki itp.

Papiery kredowane
(nazywane też kredowe lub powlekane) są powlekane specjalną mieszaniną pigmentu mineralnego i kleju. Dzięki temu jest bardzo gładki i przyjemny w dotyku, co podnosi jego wartość reprezentacyjną. Nadaje się do druku bardzo szerokiej gamy produktów, np. ulotek, plakatów, wizytówek itd.

 

 Papiery ozdobne:  
Papiery w różnych gramaturach, kolorach (np. złoty, srebrzysty, z kawałkami kolorowych włókien, ze wzorem marmuru itp.) i fakturach (np. karbowane). Nadają się do druku wizytówek, zaproszeń, dyplomów itp.

 

 Papiery ekologiczne:  
Jeśli chcesz podkreślić swój ekologiczny styl możesz wykorzystać taki papier do druku ulotek, wizytówek itp. Występuje także w wersji samoprzylepnej do druku naklejek.

 

 Folie i papiery samoprzylepne:  
Papiery i folie do druku naklejek, etykiet. Posiadają warstwę klejącą. W przypadku folii transparentnej należy pamiętać, że nie drukujemy koloru białego (to co białe lub bardzo jasne w projekcie, będzie na wydruku przezroczyste)

 

Nasze urządzenia pozwalają na druk w zakresie gramatur 80-350 gr/m2. Chętnie służymy pomocą w wyborze odpowiedniego papieru dla Państwa potrzeb.